De Kijkdoos viert in 2021 haar 50-jarig jubileum - XON

Kinderactiviteiten in De Kijkdoos in Bennekom Foto: De Kijdoos

Kinderactiviteiten in De Kijkdoos in Bennekom Foto: De Kijdoos

BENNEKOM - In maart 1971 berichtte het Bennekoms Nieuwsblad: “Sinds begin deze maand is ons dorp een tentoonstellingsruimte rijk, die voor exposanten en publiek permanent beschikbaar is. Dat is goed nieuws voor de dertig beeldende kunstenaars die onze gemeente telt en voor al diegenen die in kunst geïnteresseerd zijn.” Het was de start van een expositieruimte, waarop vele tentoonstellingen van moderne beeldende kunst, lezingen en educatielessen voor scholieren, zouden volgen.

Het pand aan de Heerdlaan werd grotendeels door de kunstenaars zelf opgeknapt. Vanwege de rechthoekige vorm van de ruimte kreeg het pand de naam ‘Kijkdoos’. Die ruimte bestaat niet meer maar de naam Kijkdoos is gebleven.

In 2021, 50 jaar later, viert De Kijkdoos Bennekom dit 50-jarig jubileum. Met een jubileumboek, tentoonstellingen in Villa Erica, een grote Kijkdoos kunstmanifestatie in gebouw Walraven aan het Baron van Wassenaerpark, workshops en presentaties in het dorp door Bennekomse kunstenaars en een concert voor Kijkdoosleden. Graag laten we ieder delen in onze fascinatie voor moderne beeldende kunst, zodat u kunt genieten van zijn verscheidenheid, fantasie, vorm en kleur. Want kunst inspireert en verbindt.

Activiteiten Jubileum De Kijkdoos Bennekom 2021

maart 2021 Het Bennekoms kamertje wordt in het thema 50-jarig jubileum De Kijkdoos ingericht Start van het Jubileumjaar 50 jaar De Kijkdoos.

11 mei 2021 20.00 uur Burgemeester Verhulst neemt Jubileumboek 50 jaar De Kijkdoos (een fraaie uitgebreide uitgave in de serie Historische Berichten gemeente Ede) in ontvangst. Katholieke Kerk Bennekom.

18 mei 2021 20.00 uur Cellist Joachim Eijlander speelt composities van Bach en zijn nieuwste eigen werken. Jubileumconcert voor leden. Katholieke kerk, Bennekom

22 mei t/m 6 juni 2021 vrijdag t/m zondag 13.30 - 17.00 uur. Tentoonstelling met Daniel Tavenier (schilderijen) en Yke Prins (beelden) Villa Erica, Bennekom. Tevens basisschoolactiviteiten tijdens de expositie.

Mei- juli 2021 Workshops door Bennekomse kunstenaars in het centrum van het dorp Bennekom Doelgroep: Volwassenen en kinderen.

25 - 26 september 2021 Jubileumexpositie De Kijkdoos en manifestatie Gebouw WALRAVEN/park Baron van Wassenaer, Bennekom

30 oktober t/m 14 november 2021 Tentoonstelling met René Korten (schilderijen) en Simon Oud (driedimensionaal werk). Villa Erica, Bennekom. Tevens basisschoolactiviteiten tijdens de expositie.

Deel dit artikel